Kantoni Meaux-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Meaux-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej47.503

Kantoni Meaux-Nord (frëngjisht: Canton de Meaux-Nord) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Meaux. Ka sipërfaqe 75.75km2 dhe popullsi 47503 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Meaux-Nord aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]