Kantoni Tournan-en-Brie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tournan-en-Brie
Canton de Tournan-en-Brie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Melun
Kryeqëndra Tournan-en-Brie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 137,8 km2
Popullsia 25.824 banorë 2007
Dendësia 187,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7728

Kantoni Tournan-en-Brie (frëngjisht: Canton de Tournan-en-Brie) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tournan-en-Brie. Ka sipërfaqe 137.8km2 dhe popullsi 25824 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tournan-en-Brie aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]