Kantoni Claye-Souilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Claye-Souilly
Canton de Claye-Souilly
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Torcy
Kryeqëndra Claye-Souilly
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 57,47 km2
Popullsia 46.737 banorë 2007
Dendësia 813,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7706

Kantoni Claye-Souilly (frëngjisht: Canton de Claye-Souilly) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Claye-Souilly. Ka sipërfaqe 57.47km2 dhe popullsi 46737 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Claye-Souilly aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]