Kantoni Torcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Torcy
Canton de Torcy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Torcy
Kryeqëndra Torcy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 44,97 km2
Popullsia 50.202 banorë 2007
Dendësia 1.116,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7735

Kantoni Torcy (frëngjisht: Canton de Torcy) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Torcy. Ka sipërfaqe 44.97km2 dhe popullsi 50202 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Torcy aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]