Kantoni Le Mée-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Mée-sur-Seine
Canton du Mée-sur-Seine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Melun
Kryeqëndra Le Mée-sur-Seine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 37,93 km2
Popullsia 37.034 banorë 2007
Dendësia 976,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7742

Kantoni Le Mée-sur-Seine (frëngjisht: Canton du Mée-sur-Seine) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Mée-sur-Seine. Ka sipërfaqe 37.93km2 dhe popullsi 37034 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Mée-sur-Seine aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Guérin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]