Kantoni Moret-sur-Loing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moret-sur-Loing
Canton de Moret-sur-Loing
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Fontainebleau
Kryeqëndra Moret-sur-Loing
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 132,49 km2
Popullsia 33.952 banorë 2007
Dendësia 256,26 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7721

Kantoni Moret-sur-Loing (frëngjisht: Canton de Moret-sur-Loing) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moret-sur-Loing. Ka sipërfaqe 132.49km2 dhe popullsi 33952 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moret-sur-Loing aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]