Kantoni Coulommiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Coulommiers
kanton
Popullsia
 • Gjithsej36.536

Kantoni Coulommiers (frëngjisht: Canton de Coulommiers) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Coulommiers. Ka sipërfaqe 185km2 dhe popullsi 36536 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Coulommiers aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]