Kantoni Villiers-Saint-Georges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villiers-Saint-Georges
Canton de Villiers-Saint-Georges
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Provins
Kryeqëndra Villiers-Saint-Georges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 368,99 km2
Popullsia 8.419 banorë 2007
Dendësia 22,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7729

Kantoni Villiers-Saint-Georges (frëngjisht: Canton de Villiers-Saint-Georges) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villiers-Saint-Georges. Ka sipërfaqe 368.99km2 dhe popullsi 8419 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villiers-Saint-Georges aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]