Jump to content

Kantoni Bray-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Bray-sur-Seine
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.944

Kantoni Bray-sur-Seine (frëngjisht: Canton de Bray-sur-Seine) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bray-sur-Seine. Ka sipërfaqe 240.76km2 dhe popullsi 11944 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bray-sur-Seine aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]