Kantoni La Ferté-Gaucher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Ferté-Gaucher
Canton de la Ferté-Gaucher
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Provins
Kryeqëndra La Ferté-Gaucher
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 249,74 km2
Popullsia 15.011 banorë 2007
Dendësia 60,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7711

Kantoni La Ferté-Gaucher (frëngjisht: Canton de La Ferté-Gaucher) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Ferté-Gaucher. Ka sipërfaqe 249.74km2 dhe popullsi 15011 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Ferté-Gaucher aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]