Kantoni Brouvelieures

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brouvelieures
Canton de Brouvelieures
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kryeqëndra Brouvelieures
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 88,85 km2
Popullsia 2.541 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 28,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8802

Kantoni Brouvelieures (frëngjisht: Canton de Brouvelieures) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brouvelieures. Ka sipërfaqe 88.85km2 dhe popullsi 2541 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brouvelieures aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Étienne Pourcher

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]