Kantoni Saulxures-sur-Moselotte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saulxures-sur-Moselotte
Canton de Saulxures-sur-Moselotte
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Saulxures-sur-Moselotte
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 249 km2
Popullsia 19.160 banorë Regjistrimi: 2010
Dendësia 76,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8825

Kantoni Saulxures-sur-Moselotte (frëngjisht: Canton de Saulxures-sur-Moselotte) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saulxures-sur-Moselotte. Ka sipërfaqe 249km2 dhe popullsi 19160 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saulxures-sur-Moselotte aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Guy Vaxelaire

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]