Kantoni Coussey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Coussey
Canton de Coussey
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Neufchâteau
Kryeqëndra Coussey
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 233,76 km2
Popullsia 4.104 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 17,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8809

Kantoni Coussey (frëngjisht: Canton de Coussey) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Coussey. Ka sipërfaqe 233.76km2 dhe popullsi 4104 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Coussey aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]