Kantoni Lamarche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lamarche
Canton de Lamarche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Neufchâteau
Kryeqëndra Lamarche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 289,03 km2
Popullsia 4.882 banorë 2006
Dendësia 16,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8815

Kantoni Lamarche (frëngjisht: Canton de Lamarche) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lamarche. Ka sipërfaqe 289.03km2 dhe popullsi 4882 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lamarche aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]