Kantoni Rambervillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rambervillers
Canton de Rambervillers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Rambervillers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 312 km2
Popullsia 12.995 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 41,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8821

Kantoni Rambervillers (frëngjisht: Canton de Rambervillers) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rambervillers. Ka sipërfaqe 312km2 dhe popullsi 12995 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rambervillers aktualisht përbëhet nga 29 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Martine Gimmilaro

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]