Kantoni Xertigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Xertigny
Canton de Xertigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Xertigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 250,81 km2
Popullsia 10.072 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 40,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8829

Kantoni Xertigny (frëngjisht: Canton de Xertigny) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Xertigny. Ka sipërfaqe 250.81km2 dhe popullsi 10072 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Xertigny aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jackie Pierre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]