Kantoni Mirecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mirecourt
Canton de Mirecourt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Neufchâteau
Kryeqëndra Mirecourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 171,77 km2
Popullsia 11.931 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 69,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8816

Kantoni Mirecourt (frëngjisht: Canton de Mirecourt) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mirecourt. Ka sipërfaqe 171.77km2 dhe popullsi 11931 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mirecourt aktualisht përbëhet nga 32 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Patrice Jamis

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]