Kantoni Monthureux-sur-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Monthureux-sur-Saône
Canton de Monthureux-sur-Saône
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Monthureux-sur-Saône
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 139,21 km2
Popullsia 2.442 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 17,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8817

Kantoni Monthureux-sur-Saône (frëngjisht: Canton de Monthureux-sur-Saône) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Monthureux-sur-Saône. Ka sipërfaqe 139.21km2 dhe popullsi 2442 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Monthureux-sur-Saône aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Alain Roussel

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]