Kantoni Le Thillot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Thillot
Canton du Thillot
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Le Thillot
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 194,45 km2
Popullsia 16.540 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 85,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8827

Kantoni Le Thillot (frëngjisht: Canton du Thillot) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin Grand-EstFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Thillot. Ka sipërfaqe 194.45km2 dhe popullsi 16540 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thillot aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]