Kantoni Bulgnéville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bulgnéville
Canton de Bulgnéville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Neufchâteau
Kryeqëndra Bulgnéville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 211,56 km2
Popullsia 5.449 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 25,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8804

Kantoni Bulgnéville (frëngjisht: Canton de Bulgnéville) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bulgnéville. Ka sipërfaqe 211.56km2 dhe popullsi 5449 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bulgnéville aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]