Kantoni Raon-l'Étape

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Raon-l'Étape
Canton de Raon-l'Étape
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kryeqëndra Raon-l'Étape
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 122 km2
Popullsia 11.747 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 96,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8822

Kantoni Raon-l'Étape (frëngjisht: Canton de Raon-l'Étape) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Raon-l'Étape. Ka sipërfaqe 122km2 dhe popullsi 11747 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Raon-l'Étape aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Michel Humbert

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]