Kantoni Plombières-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Plombières-les-Bains
Canton de Plombières-les-Bains
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Plombières-les-Bains
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 156,31 km2
Popullsia 7.282 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 46,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8819

Kantoni Plombières-les-Bains (frëngjisht: Canton de Plombières-les-Bains) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Plombières-les-Bains. Ka sipërfaqe 156.31km2 dhe popullsi 7282 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Plombières-les-Bains aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Philippe Faivre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]