Kantoni Épinal-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Épinal-Est
Canton d'Épinal-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Épinal
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 91,4 km2
Popullsia 28.525 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 312,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8812

Kantoni Épinal-Est (frëngjisht: Canton d'Épinal-Est) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Épinal. Ka sipërfaqe 91.4km2 dhe popullsi 28525 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Épinal-Est aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - François-Xavier Huguenot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]