Kantoni Châtenois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtenois
Canton de Châtenois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Neufchâteau
Kryeqëndra Châtenois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 189,17 km2
Popullsia 6.829 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 36,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8807

Kantoni Châtenois (frëngjisht: Canton de Châtenois) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtenois. Ka sipërfaqe 189.17km2 dhe popullsi 6829 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtenois aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]