Kantoni Saint-Dié-des-Vosges-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Dié-des-Vosges-Ouest
Canton de Saint-Dié-des-Vosges-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kryeqëndra Saint-Dié-des-Vosges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.162 banorë Regjistrimi: 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8831

Kantoni Saint-Dié-des-Vosges-Ouest (frëngjisht: Canton de Saint-Dié-des-Vosges-Ouest) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Dié-des-Vosges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18162 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Dié-des-Vosges-Ouest aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - William Mathis

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]