Kantoni Vittel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vittel
Canton de Vittel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Neufchâteau
Kryeqëndra Vittel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 210,94 km2
Popullsia 13.060 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 61,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8828

Kantoni Vittel (frëngjisht: Canton de Vittel) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vittel. Ka sipërfaqe 210.94km2 dhe popullsi 13060 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vittel aktualisht përbëhet nga 21 komuna..

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]