Kantoni Corcieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Corcieux
Canton de Corcieux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kryeqëndra Corcieux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 163,42 km2
Popullsia 7.483 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 45,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8814

Kantoni Corcieux (frëngjisht: Canton de Corcieux) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Corcieux. Ka sipërfaqe 163.42km2 dhe popullsi 7483 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Corcieux aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]