Kantoni Bruyères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bruyères
Canton de Bruyères
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Bruyères
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 229,51 km2
Popullsia 15.287 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 66,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8803

Kantoni Bruyères (frëngjisht: Canton de Bruyères) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bruyères. Ka sipërfaqe 229.51km2 dhe popullsi 15287 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bruyères aktualisht përbëhet nga 30 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Christian Tarantola

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]