Kantoni Épinal-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Épinal-Ouest
Canton d'Épinal-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Épinal
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 113 km2
Popullsia 33.851 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 299,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8830

Kantoni Épinal-Ouest (frëngjisht: Canton d'Épinal-Ouest) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Épinal. Ka sipërfaqe 113km2 dhe popullsi 33851 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Épinal-Ouest aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Yvon Eugé

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]