Kantoni Fraize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fraize
Canton de Fraize
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kryeqëndra Fraize
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 195,26 km2
Popullsia 12.095 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 61,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8813

Kantoni Fraize (frëngjisht: Canton de Fraize) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fraize. Ka sipërfaqe 195.26km2 dhe popullsi 12095 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fraize aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Jean Claude

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]