Kantoni Chagny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chagny
Canton de Chagny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Chalon-sur-Saône
Kryeqëndra Chagny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 153,5 km2
Popullsia 14.981 banorë 1999
Dendësia 97,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7105

Kantoni Chagny (frëngjisht: Canton de Chagny) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chagny. Ka sipërfaqe 153.5km2 dhe popullsi 14981 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chagny aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Claudette Brunet-Lechenault

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]