Jump to content

Kantoni Chalon-sur-Saône-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Chalon-sur-Saône-Ouest
kanton

Kantoni Chalon-sur-Saône-Ouest (frëngjisht: Canton de Chalon-sur-Saône-Ouest) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chalon-sur-Saône. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chalon-sur-Saône-Ouest aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008 - 2014 - Nathalie Leblanc

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]