Kantoni Montceau-les-Mines-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montceau-les-Mines-Sud
Canton de Montceau-les-Mines-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Chalon-sur-Saône
Kryeqëndra Montceau-les-Mines
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 25 km2
Popullsia 12.725 banorë 2009
Dendësia 509 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7156

Kantoni Montceau-les-Mines-Sud (frëngjisht: Canton de Montceau-les-Mines-Sud) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montceau-les-Mines. Ka sipërfaqe 25km2 dhe popullsi 12725 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montceau-les-Mines-Sud aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Alain Philibert (PCF)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]