Kantoni Le Creusot-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Creusot-Ouest
Canton du Creusot-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Autun
Kryeqëndra Le Creusot
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 11 km2
Popullsia 13.536 banorë 2009
Dendësia 1.230,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7154

Kantoni Le Creusot-Ouest (frëngjisht: Canton du Creusot-Ouest) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin Bourgogne-Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Creusot. Ka sipërfaqe 11km2 dhe popullsi 13536 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Creusot-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Serge Chevalier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]