Kantoni Cluny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cluny
Canton de Cluny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Mâcon
Kryeqëndra Cluny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 236,81 km2
Popullsia 9.281 banorë 1999
Dendësia 39,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7112

Kantoni Cluny (frëngjisht: Canton de Cluny) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cluny. Ka sipërfaqe 236.81km2 dhe popullsi 9281 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cluny aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Luc Fonteray

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]