Kantoni Montpont-en-Bresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montpont-en-Bresse
Canton de Montpont-en-Bresse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Louhans
Kryeqëndra Montpont-en-Bresse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 100,58 km2
Popullsia 3.085 banorë 2009
Dendësia 30,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7134

Kantoni Montpont-en-Bresse (frëngjisht: Canton de Montpont-en-Bresse) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montpont-en-Bresse. Ka sipërfaqe 100.58km2 dhe popullsi 3085 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montpont-en-Bresse aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Roland Sixdenier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]