Kantoni Saint-Martin-en-Bresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Martin-en-Bresse
Canton de Saint-Martin-en-Bresse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Chalon-sur-Saône
Kryeqëndra Saint-Martin-en-Bresse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 122,91 km2
Popullsia 4.509 banorë 1999
Dendësia 36,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7145

Kantoni Saint-Martin-en-Bresse (frëngjisht: Canton de Saint-Martin-en-Bresse) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Martin-en-Bresse. Ka sipërfaqe 122.91km2 dhe popullsi 4509 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Martin-en-Bresse aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Luc Voiret

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]