Kantoni Beaurepaire-en-Bresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaurepaire-en-Bresse
Canton de Beaurepaire-en-Bresse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Louhans
Kryeqëndra Beaurepaire-en-Bresse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 126,6 km2
Popullsia 4.018 banorë 1999
Dendësia 31,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7102

Kantoni Beaurepaire-en-Bresse (frëngjisht: Canton de Beaurepaire-en-Bresse) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaurepaire-en-Bresse. Ka sipërfaqe 126.6km2 dhe popullsi 4018 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaurepaire-en-Bresse aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Martine Chevallier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]