Kantoni Montret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montret
Canton de Montret
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Louhans
Kryeqëndra Montret
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 122,5 km2
Popullsia 3.676 banorë 1999
Dendësia 30,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7135

Kantoni Montret (frëngjisht: Canton de Montret) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montret. Ka sipërfaqe 122.5km2 dhe popullsi 3676 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montret aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]