Kantoni Marcigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marcigny
Canton de Marcigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Charolles
Kryeqëndra Marcigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 224,67 km2
Popullsia 6.358 banorë 2009
Dendësia 28,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7128

Kantoni Marcigny (frëngjisht: Canton de Marcigny) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marcigny. Ka sipërfaqe 224.67km2 dhe popullsi 6358 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marcigny aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jacques Rebillard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]