Kantoni Le Creusot-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Creusot-Est
Canton du Creusot-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Autun
Kryeqëndra Le Creusot
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 67 km2
Popullsia 17.003 banorë 2009
Dendësia 253,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7114

Kantoni Le Creusot-Est (frëngjisht: Canton du Creusot-Est) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin Bourgogne-Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Creusot. Ka sipërfaqe 67km2 dhe popullsi 17003 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Creusot-Est aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Évelyne Couillerot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]