Kantoni Saint-Léger-sous-Beuvray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Léger-sous-Beuvray
Canton de Saint-Léger-sous-Beuvray
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Autun
Kryeqëndra Saint-Léger-sous-Beuvray
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,39 km2
Popullsia 3.769 banorë 1999
Dendësia 17,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7144

Kantoni Saint-Léger-sous-Beuvray (frëngjisht: Canton de Saint-Léger-sous-Beuvray) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Léger-sous-Beuvray. Ka sipërfaqe 214.39km2 dhe popullsi 3769 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Léger-sous-Beuvray aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - M. Dominique Commeau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]