Kantoni Verdun-sur-le-Doubs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Verdun-sur-le-Doubs
Canton de Verdun-sur-le-Doubs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Chalon-sur-Saône
Kryeqëndra Verdun-sur-le-Doubs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 274,68 km2
Popullsia 10.636 banorë 2008
Dendësia 38,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7151

Kantoni Verdun-sur-le-Doubs (frëngjisht: Canton de Verdun-sur-le-Doubs) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Verdun-sur-le-Doubs. Ka sipërfaqe 274.68km2 dhe popullsi 10636 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Verdun-sur-le-Doubs aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Paul Diconne

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]