Kantoni Lucenay-l'Évêque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lucenay-l'Évêque
Canton de Lucenay-l'Évêque
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Autun
Kryeqëndra Lucenay-l'Évêque
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 291,61 km2
Popullsia 3.924 banorë 1999
Dendësia 13,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7124

Kantoni Lucenay-l'Évêque (frëngjisht: Canton de Lucenay-l'Évêque) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lucenay-l'Évêque. Ka sipërfaqe 291.61km2 dhe popullsi 3924 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lucenay-l'Évêque aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Baptiste Pierre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]