Kantoni Givry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Givry
Canton de Givry
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Chalon-sur-Saône
Kryeqëndra Givry
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 150,21 km2
Popullsia 11.232 banorë 1999
Dendësia 74,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7119

Kantoni Givry (frëngjisht: Canton de Givry) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Givry. Ka sipërfaqe 150.21km2 dhe popullsi 11232 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Givry aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Pierre Voarick

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]