Jump to content

Kantoni Chalon-sur-Saône-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Chalon-sur-Saône-Nord
kanton

Kantoni Chalon-sur-Saône-Nord (frëngjisht: Canton de Chalon-sur-Saône-Nord) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chalon-sur-Saône. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chalon-sur-Saône-Nord aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Françoise Verjux-Pelletier

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]