Kantoni Semur-en-Brionnais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Semur-en-Brionnais
Canton de Semur-en-Brionnais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Charolles
Kryeqëndra Semur-en-Brionnais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 196,59 km2
Popullsia 4.974 banorë 2006
Dendësia 25,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7146

Kantoni Semur-en-Brionnais (frëngjisht: Canton de Semur-en-Brionnais) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Semur-en-Brionnais. Ka sipërfaqe 196.59km2 dhe popullsi 4974 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Semur-en-Brionnais aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - André Mamessier

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]