Kantoni Orléans-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orléans-Est
Canton d'Orléans-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_1 mungon (dok)
Departamenti Loiret
Arrondissement Orléans
Kryeqëndra Orléans
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Orléans-Est (frëngjisht: Canton d'Orléans-Est) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin [[]] në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Orléans. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orléans-Est aktualisht përbëhet nga <1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • - canton supprimé

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]