Kukavica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kukavicë
Kodër
Fshat
Vendndodhja
Kukavicë is located in Kosova
Kukavicë
Kukavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 847 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 36″ Veri

21° 20′ 54″ Lindje

Popullsia 17 banorë (2011)

Kukavicë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodër.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 17 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]