Sllatina e Epërme (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Sllatina e Epërme)
Shko te: navigacion, kërko


Sllatina e Epërme
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Komuna Vitia
Rajoni Gjilan
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)


Sllatina e Epërme (serbisht: Горња Слатина/Gornja Slatina) është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Sllatina e Epërme është vendbanim qe banohet nga popullsia shqiptare.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]